Kosztorys to nie wszystko... Chwilka relaksu... Materiał na remont domu :) Czyż nie jest ładne? Fajny gość Kosztorys domu

Dla kosztorysantów:

 » Narzędzia kosztorysanta

 » Jaki program kosztorysowy wybrać?

 

Dla inwestorów, wykonawców, biur projektowych:Kto potrzebuje pomocy kosztorysanta?

Osoby fizyczne (remont mieszkania, kosztorys domu, kredyt bankowy), wykonawcy (oferty, rozliczenie powykonawcze, prace dodatkowe), firmy (kosztorysy inwestorskie, weryfikacje kosztorysów wykonawców) instytucje budżetowe (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, weryfikacje kosztorysów wykonawców), biura projektowe (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie), banki (ustalenie kosztów budowy przed udzielaniem kredytów, np. dla deweloperów) - prawie każdy wcześniej czy później, jeżeli nie chce ponieść strat finansowych, będzie potrzebował pomocy kosztorysanta.Korzystając z usług profesjonalnych

 kosztorysantów możesz tylko zyskać! Dokładnie i prawidłowo wykonany kosztorys budowlany jest podstawą do rzetelnych rozliczeń finansowych. Przyczyni się do:

* * * 

* * * 


Wykonawco! Jeżeli nie chcesz mieć kłopotów z rozliczeniem wykonanych prac, NAJPIERW zleć wykonanie kosztorysu ofertowego, a po zatwierdzeniu na jego podstawie zakresu robót i podstaw wyceny przystępuj do wykonywania zlecenia. Jeżeli w trakcie realizacji inwestycji wystąpią roboty dodatkowe, najpierw sporządź protokół konieczności i kosztorys dodatkowy, a dopiero po jego zatwierdzeniu przystępuj do realizacji zadnia!
Polecamy artykuł » Ryzyko Wykonawcy.
Pamietaj:


Inwestorze! Jeżeli nie chcesz być zaskoczony kosztami planowanej inwestycji, NAJPIERW zleć sporządzenie kosztorysu w oparciu o projekt lub przedmiar robót (jeżeli nie masz przedmiaru powinieneś zlecić jego wykonanie)!
Polecamy artykuł » Przedmiar robót w zamówieniach publicznych.
Pamietaj:

* * * 

     *   Zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać, a my chętnie odpowiemy na Twoje pytania.   *