Podstawowe informacje dotyczące Sklepu

Sklep prowadzi sprzedaż wyłącznie dla firm, instytucji i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Zakup musi być bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, co należy potwierdzić pisemnym oświadczeniem. Sklep nie realizuje zamówień złożonych przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej.

Przejdź do wybranej części:
Regulamin sklepu internetowego
Dostawa programów
Reklamacje
Zwrot bez podania przyczyny

Regulamin sklepu internetowego
Obowiązuje od 1.02.2013
Aktualizacja od 14.01.2021

Słowniczek:
Sklep - dział sprzedaży działający pod adresem www.remiz.com.pl sprzedający produkty znajdujące się w jego ofercie za pośrednictwem Internetu;
Dni robocze - wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy;
Czas realizacji zamówienia - czas, w jakim Sklep skompletuje zamówienie i przekaże do Klienta wybraną przez niego formą dostawy;
Klient - firma, instytucja lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, dokonująca zakupów w Sklepie.
Przelew bankowy - płatność wykonywana przez Klienta w banku poprzez konto internetowe lub stacjonarne lub na poczcie; 
Punkt Odbioru - siedziba firmy Remiz w Warszawie, w której można odebrać zamówienie zrealizowane przez Sklep;

§ 1
Sklep internetowy, działający pod adresem www.remiz.com.pl. prowadzony jest przez: REMIZ Marek Modrzewski z siedzibą w Warszawie ul. Targowa 83/55, NIP 113-015-53-68, REGON 011392508.
§ 2
Sklep internetowy prowadzi sprzedaż on-line wyłącznie na terenie Polski, realizując zamówienia złożone przez firm, instytucji i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą mające swój adres i siedzibę na terenie Polski. Sklep internetowy, przyjmuje zamówienia klientów na towary handlowe i usługi oferowane do sprzedaży na stronie internetowej www.remiz.com.pl za pośrednictwem sieci Internet.
§ 3
Kupujący mogą składać zamówienia przez Internet 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Zamówienia natomiast są realizowane w dni robocze w godzinach 9:00-17:00.
§ 4
Warunkiem przyjęcia Zamówienia do realizacji jest poprawne wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza Zamówienia udostępnionego przez Sprzedawcę w sklepie internetowym na stronie: www.remiz.com.pl. Jeżeli dane będą niepełne lub niepoprawne Zamówienie nie zostanie zrealizowane.
§ 5
Sprzedawca zastrzega sobie prawo odstąpienia od realizacji Zamówienia Kupującego, który nie podał wszystkich wymaganych danych lub podane dane budzą wątpliwości co do ich poprawności. Zamówienie, którego nie uda się potwierdzić w ciągu 5 dni od jego złożenia nie będzie realizowane.
§ 6
Złożenie Zamówienia oznacza akceptację przez Kupującego postanowień niniejszego Regulaminu.
§ 7
1) Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-maila z prośbą o potwierdzenie złożonego zamówienia. Po potwierdzeniu zamówienia Kupujący otrzymuje fakturę proforma. Kupujący zobowiązany jest na formularzu przelewu podać następującą treść: nr faktury proforma.
Po zaksięgowaniu płatności na koncie Sklepu przystępujemy do realizacji zamówienia. W celu przyspieszenia realizacji zamówienia klient może przesłać pocztą elektroniczną potwierdzenie przelewu.
2) Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców Sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany pocztą elektroniczną o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości zamówienia). W przypadku, gdy towar jest niedostępny i jest to jedyna pozycja w zamówieniu, Sklep zastrzega sobie możliwość jednostronnego odstąpienia od transakcji i anulowania zamówienia, o czym klient zostanie poinformowany osobnym e-mailem.
§ 8
Formy płatności za Zamówienie: Przedpłata - przelew na konto na podstawie faktury proforma.
§ 9
Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
§ 10
Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie Sklepu, wprowadzania nowych towarów do oferty Sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Uprawnienie powyższe nie ma wpływu na ceny towarów w zamówieniach złożonych przed datą wejścia w życie zmiany ceny, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży.
§ 11
Ceny towarów znajdujących się w sklepie wyrażone są w cenach netto oraz w cenach brutto (z podatkiem VAT). Obowiązującą walutą jest złoty polski (PLN). Cenniki przygotowane przez naszą firmę stanowią jedynie informację handlową i nie mogą być uznawane za ofertę w rozumieniu art. 66. Ust. 1 Kodeksu Cywilnego.
§ 12
Zamówienie jest ważne przez 10 dni od daty jego przyjęcia. W przypadku niedokonania przedpłaty w tym okresie zamówienie jest anulowane, co skutkuje koniecznością powtórnego złożeniem formularza Zamówienia na żądany produkt.
§ 13
Za zamówione produkty zostanie wystawiona i wysłana faktura VAT razem z zamówionymi produktami.
§ 14
Zamówienia dostarczane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej lub można je odebrać w siedzibie firmy REMIZ - zobacz szczegóły.
§ 15
1) Termin dostawy uzależniony jest od dostępności danego produktu oraz opcji wybranych przy zamówieniu (sposób dostawy). W większości przypadków towar dostarczany jest w ciągu 2-5 dni roboczych. Przy dokonywaniu płatności przelewem, okres realizacji zamówienia liczony jest z chwilą wpłynięcia pieniędzy na rachunek bankowy REMIZ Marek Modrzewski.
2) Po złożeniu zamówienia skontaktujemy się z Państwem i podamy dokładny termin wysyłki. Mogą Państwo również skontaktować się z nami przed złożeniem zamówienia w celu wstępnego określenia czasu oczekiwania.
3) Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.
§ 16
Bonusy promocyjne dotyczące kupowanego oprogramowania wysyłane są pocztą elektroniczną (jeżeli dotyczy to plików elektronicznych takich jak przykładowe kosztorysy) lub kurierem (jeżeli dotyczą towarów) po upływie 1-5 dni od dnia wydania zakupionego oprogramowania.
§ 17
1) Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych (firmy, instytucji) w bazie REMIZ Marek Modrzewski. Dane klientów wykorzystywane są wyłącznie w celu realizacji (wysyłki) zamówienia.
Podanie danych osobowych przez Klienta jest niezbędne do zrealizowania zamówienia przez sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
2) Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz.U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Klient ma prawo do usunięcia z bazy danych swoich danych osobowych. W tym celu należy wysłać wiadomość z określoną dyspozycją na adres e-mail:biuro@remiz.com.pl .
§ 18
Sprzedawca nie odpowiada za szkody poniesione przez Kupującego w wyniku utraty danych lub opóźnienia w otrzymaniu zamówienia spowodowanych zdarzeniami niezależnymi od właściciela serwisu www.remiz.com.pl, a uniemożliwiającymi prawidłowe jego funkcjonowanie, mającymi charakter siły wyższej, w szczególności: wojna, huragan, pożar, powódź, trzęsienie ziemi, strajk, akty terroryzmu, awarie sieci Internet lub jej części, sieci energetycznej oraz innych.
§ 19
Wszystkie zastrzeżone nazwy i znaki towarowe stanowią odpowiednio własność ich właścicieli i wymienione są jedynie w celu jednoznacznej identyfikacji produktów.
§ 20
REMIZ Marek Modrzewski zastrzega sobie prawo do:

Dostawa programów

1. Zamówienia dostarczane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej lub można je odebrać w siedzibie firmy REMIZ. W wypadku odbioru osobistego należy się wcześniej umówić.

2. Przesyłka może być zrealizowana za pomocą Poczty Polskiej o ile waga paczki nie przekracza 5 kg i jej wartość nie jest większa niż 200,00 zł. W tym przypadku wybór sposobu dostawy należy do Klienta. W pozostałych wypadkach przesyłka może być zrealizowana jedynie za pomocą firmy kurierskiej.

3. W przypadku wysyłki firmą kurierską, jeśli waga zamówionego towaru przekracza 30 kg, to towar dzielony jest na oddzielne paczki. W tej sytuacji kosz przesyłki liczony jest od każdej paczki oddzielnie.

4. Koszty przesyłki są podane na zakładce "Cennik".

5. W przypadku zakupu programu z usługą "Instalacja", dostawa jest realizowana w ramach dojazdu informatyka i jest bezpłatna.


Reklamacje

1. Wszystkie towary dostępne w Sklepie pochodzą z legalnego źródła, są oryginalne i posiadają gwarancję jakości producenta.

2. Klient ma prawo, żądać doprowadzenia reklamowanego produktu (-ów) do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę. Jeżeli sklep www.remiz.com.pl nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

3. W przypadku reklamacji mają Państwo możliwość wysłać towar bezpośrednio do producenta (gwaranta z karty gwarancyjnej) lub skorzystać z reklamacji w naszym sklepie. W przypadku korzystania z gwarancji w sklepie Klient powinien odesłać towar pod adres sklepu:
REMIZ Marek Modrzewski 
ul. Targowa 83/55 
03-408 Warszawa 
Do odsyłanego towaru należy dołączyć kopię dowodu zakupu oraz oddzielnie opis przyczyny reklamacji.

Wzór zgłoszenia reklamacji.

4. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru. Dodatkowo sklep zwróci Klientowi koszty przesyłki wadliwego towaru do sklepu.

5. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu okresu wymienionego na karcie gwarancyjnej danego produktu lub warunkach licencji na oprogramowanie komputerowe, liczonego od daty zakupu.

6. Nabywca zobowiązany jest do załączenia pisemnej informacji dotyczącej powodu reklamacji (określenie usterki).

Pobierz Wzór zgłoszenia reklamacji.


Zwrot bez podania przyczyny
Odstąpienie od umowy i zwrot towaru nie znajdują zastosowania do podmiotów będących przedsiębiorcami, którzy składają ofertę nabycia towaru w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.